O týmu

Historie týmu

Monkeys vznikly v roce 1993 na halovém turnaji Frisbeercup, kam si přišla skupinka, převážně studentů ČVUT, vyzkoušet, o čem to Ultimate vlastně doopravdy je. Něco o Frisbee už většina hráčů věděla z campu ČVUT v Temešváru, který se pořádal předchozí léto, ale tohle byl první opravdový turnaj, na který bylo nutné se pořádně připravit. A příprava se povedla na výbornou. Po krátkém rozházení se všichni začali věnovat důkladné teoretické přípravě v hospodě, ze které si odnesli strašlivou opici. Odtud také neoficiální vznik názvu týmu.

Ten oficiální je spojen s plyšovou opicí, kterou dostal Andy od své slečny a kterou přitáhl na turnaj jako maskota. S ní pak Opice absolvovaly ještě několik dalších turnajů, než se někde zatoulala a už bohužel nenašla.

TM se dlouhá léta pasovaly do role čistě openového týmu a snažily se soupeřit s nejsilnějšími protivníky z celé republiky i Evropy, ale už v jejich úplně první sestavě figurovala žena. Sestava byla tehdy následující: Dejf, BoBo, Marťák, Andy, DJRZ, Libčák a Erika.

Následovaly další turnaje a přicházeli další hráči, až se z Opic stal tým, který v roce 2002 dokázal porazit všechny Open týmy na domácí i středoevropské scéně. V té době už se v Monkeys začalo zabydlovat také dostatek opičích samiček, takže se tým začal objevovat také v Mixed a později Ženské kategorii.

A týmy pro všechny tři kategorie stavíme, jak v hale, tak venku, dodnes...

Další čtení