Historie týmu

Monkeys vznikly v roce 1993 na halovém turnaji Frisbeercup, kam si přišla skupinka, převážně studentů ČVUT, vyzkoušet, o čem to Ultimate vlastně doopravdy je. Něco o Frisbee už většina hráčů věděla z campu ČVUT v Temešváru, který se pořádal předchozí léto, ale tohle byl první opravdový turnaj, na který bylo nutné se pořádně připravit. A příprava se povedla na výbornou. Po krátkém rozházení se všichni začali věnovat důkladné teoretické přípravě v hospodě, ze které si odnesli strašlivou opici. Odtud také neoficiální vznik názvu týmu.

Ten oficiální je spojen s plyšovou opicí, kterou dostal Andy od své slečny a kterou přitáhl na turnaj jako maskota. S ní pak Opice absolvovaly ještě několik dalších turnajů, než se někde zatoulala a už bohužel nenašla.

TM se dlouhá léta pasovaly do role čistě openového týmu a snažily se soupeřit s nejsilnějšími protivníky z celé republiky i Evropy, ale už v jejich úplně první sestavě figurovala žena.
Sestava byla tehdy následující: Dejf, BoBo, Marťák, Andy, DJRZ, Libčák a Erika.

Následovaly další turnaje a přicházeli další hráči, až se z Opic stal tým, který v roce 2002 dokázal porazit všechny Open týmy na domácí i středoevropské scéně. V té době už se v Monkeys začalo zabydlovat také dostatek opičích samiček, takže se tým začal objevovat také v Mixed a později Ženské kategorii.

A týmy pro všechny tři kategorie stavíme, jak v hale, tak venku, dodnes...

Vstup pro členy

Týmový portál

Nadcházející tréninky

Error stdClass Object ( [request] => GET /api/events?login=web_system&password=8cbe49b59e16b4d19bb0e0044f80a841&filter=startTime>20220809~type=TRA&order=startTime__ASC&limit=2 HTTP/1.0 Content-Type: application/json Accept: application/json User-Agent: Drupal (+http://drupal.org/) Host: monkeys.tymy.cz [data] => {"status":"ERROR","statusMessage":"Unauthorized","data":null} [protocol] => HTTP/1.1 [status_message] => Unauthorized [headers] => Array ( [date] => Tue, 09 Aug 2022 17:34:08 GMT [server] => Apache/2.4.25 (Debian) [x-powered-by] => Nette Framework 3 [x-frame-options] => SAMEORIGIN [content-security-policy] => default-src 'self' *.tymy.cz https://tymy.cz; script-src 'self' *.tymy.cz js.web4ukraine.org 'unsafe-inline'; font-src 'self' *.tymy.cz https://tymy.cz https://fonts.gstatic.com/; style-src 'self' *.tymy.cz https://tymy.cz https://fonts.googleapis.com/ 'unsafe-inline'; img-src 'self' *.tymy.cz data:; [vary] => X-Requested-With [set-cookie] => _nss=1; path=/; secure; HttpOnly; SameSite=Strict [upgrade] => h2 [connection] => Upgrade, close [content-type] => application/json;charset=utf-8; charset=utf-8 ) [code] => 401 [error] => Unauthorized )
Chtěli byste přijít?
Na každém tréninku rádi přivítáme nové hráče! Na trénink si s sebou nezapomeňte vzít:
  • tmavé triko
  • světlé triko
  • sportovní kraťasy
  • kopačky nebo sálovky
  • lahev s vodou
  • ručník
  • sprchový gel

Podporují nás

 

www.praha.eu

 
hlavní město Praha

 
Městská část Praha 8

Odkazy

 

www.cald.cz

 
Oficiální zastřešení veškerých aktivit kolem Frisbee v ČR

 

www.frisbee.cz

 
Online portál o frisbee, ve kterém máme tak trochu prsty :)

 

www.ultimo.cz

 
Obchod s disky a dalšími frisbee potřebami. Majitelem je navíc jeden z našich členů

 

www.discgolf.cz

 
Discgolf - pro ty, co chtějí házet, ale nechtějí běhat